Teff Ürünleri Pazarı Büyüyecek

Teff tohumu

“AMA Research” adlı firmanın yaptığı son araştırma, 2027’ye kadar pazardaki Teff Ürünleri dağılımının giderek büyüyeceği yönünde. Teffin kullanıldığı sektörler Un, hububat, içecek, atıştırmalık, bebek maması, çorbalar ve soslar. Konvansiyonel ve organik üretim sonucu gerekecek hammadde miktarı hesaplandığında pazarın artacağı öngörülüyor. Etiyopya  teff üretiminin merkezi durumunda. Teff diyet lif, protein, kalsiyum , demir ve diğer besinler açısından oldukça zengin bir ürün. Teff vegan bir üründür ve gluten içermemektedir. Vejeteryan yemeklerinde düşük kalorisiyle diyetlerde sağlıklı atıştırmalıklar oluşturabilir.

 

Teff Ürünü Fırsatları

Teffin gelişmekte olan ülkelerde kahvaltılık gevreklere, unlu mamullere ve atıştırmalıklara katılabilmesi pazar fırsatı yaratmaktadır.

Raporun Amacı

 • Pazarda Teffin geleceği hakkında rapor ve analiz geliştirmek
 • Hangi ana grup Teff mamülünün pazarı domine edebileceğinin tespiti
 • Dünya coğrafyalarında Teffe olan ilginin sergilenmesi
 • Mikro pazarların Teffe katkılarını, beklentilerini ve bireysel büyüme eğilimlerini analiz etmek ve incelemek.
 • Teffin pazardaki büyümesini etkileyen faktörler hakkında kesin ve faydalı detaylar sunmak
 • İnceleme konusunu Arge, işbirlikleri, anlaşmalar, ortaklıklar, satın almalar, birleşmeler, yeni geliştirmeler ve ürün lansmanlarını içerir. Ayrıca Teff pazarında faaliyet gösteren lider şirketlerin kullandığı önemli iş stratejilerinin titiz bir değerlendirmesi yapıldı.

Teff Pazar Araştırması Kapsamı

 • COVID-19’un Teff Pazarı Üzerindeki Etki Analizi
 • Büyük üreticileri, yükselen oyuncunun büyüme hikayesini araştırıldı. Bununla birlikte Teff pazarının ana iş segmentlerini, araştırma hedeflerini içerir.
 • Teff Ürünleri Pazar Yönetici Özeti: Genel çalışmaların, büyüme hızının, mevcut pazarın, rekabet ortamının, pazar sürücülerinin, trendlerin ve sorunların ve makroskopik göstergelerin bir özetini verir.
 • Bölgelere Göre Teff Ürünleri Pazarı Üretimi Üretici-oyuncuların Teff Ürünleri Pazarı Profili, SWOT, ürünleri, üretimi, değeri, finansalları ve diğer hayati faktörler temelinde incelenir.
 • Bölgelere Göre Teff Ürünleri Kapasite, Üretim, Gelir (Değer) (2021-2027)

Küresel Teff Ürünleri Pazarı: Pazar Segmenti

Teff pazarı hammadde, ürün türü ve dağıtım kanalı bazında bölümlere ayrılmıştır. Bunlar hammadde bazında organik ve konvansiyonel olarak bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca ürün türüne göre pazar segmenti, teff ürün segmenti un, unlu mamüller, tahıllar, içecekler, atıştırmalıklar ve diğerlerini (bebek maması, çorbalar ve soslar) içerir.

Grafik üzerinde ürün türü bazında teff ürünleri pazar segmenti incelendi. Teff bazlı un ürünlerine küresel pazarda daha fazla talep olması beklenmektedir. Ayrıca dağıtım kanalına göre, teff ürünleri pazarı 4’e bölünmüştür. Süpermarket/hipermarket, bakkallar, mahalle mağazaları ve çevrimiçi mağazalar olarak bölümlere ayrılmıştır. 

Pazarda teff ürünleri sunan çok az oyuncu olduğu belirtilmektedir. Küresel teff ürünleri pazarında en yüksek büyümeyi süpermarket/hipermarket mağazalarının oluşturması bekleniyor.

Küresel Teff Ürünleri Pazarı: Pazar Yönlendiricileri

Küresel pazarda teff ürünlerine olan talebi yönlendiren başlıca etkenlerden bazıları gelişmiş ülkelerde üst gelir grubu sayısının ve gelişmekte olan ülkelerde kentsel nüfusun artmasından kaynaklanmaktadır. Üstelik gelir düzeyindeki artış ve tüketicilerin sağlıklı ürünlere daha fazla ilgi göstermesini sağlamaktadır. Nedeniyle, tüketiciler daha yüksek besinsel özelliklere, organik, sağlık yararı daha fazla olan ürünlere eğilim gösterir.

Son birkaç yılda, ne yedikleri konusunda daha seçici oldukları için organik ürünlere talep artmıştır. Bunun yanında Teff ürünlerinin organik gıda formunda mevcut olması ve besin içeriği açısından zengin olması nedeniyle küresel pazarda teff gıda ürünlerine olan talebi artırması bekleniyor.
Bunlar, küresel pazarda teff ürünlerine olan talebi yönlendiren bazı temel faktörlerdir. Öte yandan, gelişmekte olan ülkelerde kahvaltılık gevrek, unlu mamüller ve atıştırmalıklara yönelik artan talebin de yakın gelecekte teff ürünlerine olan talebi desteklemesi bekleniyor. Ayrıca Teff, düşük kalorili yiyeceklere, vejetaryen yiyeceklere, enerji barlarına ve sağlıklı atıştırmalıklara kolayca eklenebilir. Bu nedeniyle küresel pazarda talebi artan glütensiz ve vegan dostu bir üründür. 


Teff Bitkisi

Sonuçlar

Bölgesel segment bazında, teff ürünleri pazarı Kuzey Amerika, Latin Amerika, Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Asya-Pasifik, Japonya ve Orta Doğu ve Afrika olmak üzere yedi farklı bölgeye ayrılmıştır. Yakın gelecekte teff ürünlerine değer ve hacim olarak güçlü talebin Kuzey Amerika ve Batı Avrupa pazarına yansıması bekleniyor.

Teff ürünleri küresel pazarında faaliyet gösteren önemli oyunculardan bazıları şunlardır: Bob’s Red Mill Natural Foods, Tobia Teff, THE TEFF COMPANY, Conagra Brands Inc., Love Grain, PROBIOS SpA, CERES ORGANICS, Mama Fresh Injera PLC, Amandin Organic Products ve SHILOH ÇİFTLİKLER.

Bir de pişirilmemiş Teff besinsel bileşimini görmek için tıklayınız

Daha Fazla Haber İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.