Yalancı Tahıllar Nelerdir?

Yalancı Tahıllar

Geleneksel tahılları ve tahılları yemek, hormonal düzenlemeyi bozar ve vücudunuzun normal işlevlerini sürdürme becerisine müdahale eder. Bu besinler de şekere dönüşür. Daha sonra insülin ve kan şekeri seviyelerine zarar verirler, enerji zirveleri ve dipleri üretirler, isteklere neden olurlar, kronik yorgunluğa, kilo alımına ve beyin sisi ve depresyonu da dahil olmak üzere sayısız başka soruna neden olurlar. Bağımsız çalışmalar tüm bunları ve daha fazlasını doğrulamaktadır. Sağlığınız ve zindeliğinizin artması için bir alternatif var mı? Kesinlikle var. Ama çok az kişi bunu biliyor. Yalancı tahıllar(Pseudo Tahıllar) bir yöntem sunabilir buna.

Yalancı Tahıllar

Tahıllar Dejeneratif Durumlara Neden Olur

“Sağlıklı bir diyet” yediklerine inananlar da dahil olmak üzere çoğu insan, hazır gıdaların temelini oluşturan yediğimiz yaygın tahılların ve tahılların diyabet, koroner kalp hastalığı, ve sayısız diğer dejeneratif koşulların gelişiminde önemli bir rol oynadığını öğrendiğinde şaşırır. Ve sadece buğday ve glüten içeren diğer tahıllardan bahsetmiyorum. TÜM ortak tahılları kastediyorum! Yarım yüzyıldan fazla bir süredir, kâr amacı güden gıda üreticileri, ham madde gıda maddelerini -tahıllar, yağlar ve şekerler- parçalayarak ve basit “fındık” bileşenlere indirgeyerek çok çeşitli lezzetli “gıdalar” üretiyorlar. Sonra bu somunları kamçılayarak süpermarket raflarımızı dolduran manipüle edilmiş hazır yiyeceklere – yemeye hazır yemeklerden şekerlemelere, keklere, ekmeklere ve tahıl gevreklerine – kısacası, gıdaların yaklaşık %75’ini oluşturan ortama bir insanın yediği şeylere dönüştürüyor. Bu yiyecekleri ve içerdikleri karbonhidratlı yiyecekleri yemek, hızlı yaşlanmayı teşvik eder. Ayrıca vücudunuzu kırışıklıklar, sarkmalar, kabarık bir yüz ve cansız bir cilt oluşturmaya teşvik eder. Sonra neden bu kadar çabuk yaşlandığınızı merak ediyorsunuz. Çok fazla tahıl ve tahıl yemekten kaynaklanan kronik yüksek kan şekeri ve insülin direnci, sizi şaşkın, depresif ve tüm bunların üstesinden gelmek için ihtiyacınız olan enerjiden yoksun yapar.

Hazır Yiyecekleri Hayatınızdan Çıkarın

Bunlar, tahılları, tahılları ve hazır yiyecekleri hayatınızdan ciddi şekilde en aza indirmek veya tamamen ortadan kaldırmak için sadece birkaç nedendir. Yalancı tahıllar keşfetme zamanı. Bu tohumlar ve otlar, yanlışlıkla tahıl olarak etiketlenir, ancak tamamen farklıdırlar. Ben onlara sahte tahıllar diyorum. Protein ve lif bakımından yüksek, ancak geleneksel tahıllara kıyasla düşük glisemik, magnezyum, demir ve kalsiyum dahil olmak üzere vitamin ve minerallerle doludur. Glutensizdirler, sindirimi kolaydır ve vücudunuzda alkali oluştururlar. Sahte tahıllar, kekler, krepler, tahıllar, somunlar, pilavlar ve diğer her türlü yemeği yapmak için harikadır. Hatta vücudunuza daha fazla vitamin, mineral ve önemli bitki faktörü sağlamak için birçoğunu kolaylıkla filizleyebilirsiniz.

Bunları yemek pişirirken ve pişirirken deneyin. Bunları herhangi bir iyi organik gıda mağazasında bulabilirsiniz: Amaranth, Karabuğday, Darı, Kinoa ve Yabani Pirinç. Çoğu insanın hala yediği geleneksel şeyler yerine bunları kullanarak ne kadar iyi hissedeceğinize siz de şaşıracaksınız. Hatta birçok insan aşırı kilo verir ve bu süreçte diyetlerinde lif açısından zengin taze çiğ sebzelerin miktarını artırmak için kendiliğinden bir istek geliştirir. Yenilenmiş canlılık ve refah bildirirler. Sahte tahıllar, genellikle yediğiniz yiyecek miktarını kısıtlamak zorunda kalmadan kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Vicdanlı bir şekilde savaşan -ve çoğu zaman kaybeden- biri için bu bir mucize gibi görünebilir. Gerçekte, bu bir mucize değil. Basitçe, hazır gıdalardan, şekerlerden ve tahıllardan uzaklaşarak ve onları besleyici ve lezzetli tohumlar ve otlarla değiştirerek gerçekleşen metabolik yeniden dengelemenin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Görüyorsunuz, buğday, mısır, şekerler, nişastalar ve tatlıları diyetinizden çıkarmak ve tahılları büyük ölçüde azaltmak veya kesmek, vücudunuzun biyokimyasını değiştirir, enerjiyi geri yükler ve alkol, uyuşturucu ve tatlılar için özlemi yok eder.

Vücudunuzun daha ince ve daha güçlü büyümesine yardımcı olur, ardından bu şekilde kalmasını destekler. Henüz çok az bilinmesine rağmen, bu lezzetli otlar ve tohumlar küçük çocuklar dahil herkes için önemlidir. Doğal olarak lif bakımından yüksektirler ve yemeye doyarlar. Ve düzenli olarak yenildiğinde, kalp hastalığı ve diyabet riskini, hatta bazı kanserleri azaltmaya yardımcı olurlar. Getirdikleri hediyeler kaçırılmayacak kadar güzel. Dolaplarınızı eski şeylerden temizleyin ve sahte tahıllara girin. Onları seveceksin.

Yalancı Tahıl Özellikleri

Yalancı tahıllar görünüşte tahıllara benzeyen bitkisel gıdalardır, ancak farklı bir bitki ailesinden geldikleri için botanik açıdan bakıldığında aslında tahıl değillerdir.Tahıllar Poaceae ailesinin bir parçasıdır .Gerçekten de, tüm tahıllar ve psödograinler tohumdur. Tahıllar, kepek, tohum ve endosperm içeren bütün formlarında hasat edilir. Amaranth, Kinoa ve Kaniwa, çiçekli bitkiler, otlar, çalılar ve yenilebilir tohumlar içeren küçük ağaçlar ailesi olan Amaranthaceae ailesinin bir parçasıdır.  Amaranth, Yunanca ölümsüz veya solmayan anlamına gelir ve adını alev şeklini andıran çiçeklerinden alır.Karabuğday, Polygonaceae (Latince dizler için) ailesinin bir parçasıdır ve bitki, yiyecek için hasat edilen yenilebilir tohumlara olgunlaşan, çiçek benzeri birçok küçük çiçekten oluşur. Yabani pirinç ot ailesindendir ve bitki aslında tahıl olmasa da pirinç dediğimiz yenilebilir tohumlar üretir.

Yalancı tahıllar dünya çapında yetiştirilmektedir, ancak birçoğu öncelikle Meksika ve Güney Amerika’da, yani Peru, Şili, Ekvador ve Bolivya’da And Dağları boyunca yetiştirilmektedir. Bu bitkiler, yıl boyunca güneş ışığıyla bilinen ekvator bölgesi gibi sıcak havalarda yetişme eğilimindedir. Bazı yalancı tahıl çeşitleri;

1. Yalancı Tahıllar (Pseudo Tahıllar)- Amarant

 Bu bitki besini, tahıl tanelerine benzer, ancak tahıl ailesinden değildir. Bitki, binlerce yıl öncesine dayanan Çin’in yanı sıra Orta ve Güney Amerika’da bulunmuştur. Bugün dünya çapında üç tür amaranth yetiştirilmektedir ve bitki, göze çarpan parlak renkli yaprakları ve çiçekleri ile bilinir. Amaranth antik literatürde bahsedilmiş ve Aztekler tarafından haklı olarak “ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırılmıştır. Bu bitki besini besinlerle doludur: bir fincan pişmiş porsiyon günlük lifinizin %20’sini, günlük proteinin %19’unu, günlük magnezyumun %40’ını ve günlük manganezin %100’ünü içerir! Aynı zamanda iltihabı engellediği ve kanser önleyici özelliklere sahip olduğu gösterilen bir peptit olan lunasin içerir. Amaranth’ı garnitür olarak hazırlamak için bir bardak amaranth’ı 1 ½ bardak su ile yaklaşık 20 dakika pişirin.

amarant yalancı tahıllar

2. Yalancı Tahıllar (Pseudo Tahıllar)- Karabuğday (Greçka)

 Bu yalancı tahıl, görünümü ve beslenme profili nedeniyle tahıla benzer, ancak aslında buğdayla ilgili değildir. İster inanın ister inanmayın, karabuğday aslında ravent ile buğdaydan daha yakındır! Bir antioksidan olan yüksek miktarda rutine sahip olduğu bilinen tek yalancı tahıldır. Rutin’in vücudun C vitamini kullanımını arttırdığı, kolajen üretimini arttırdığı ve kan dolaşımını hızlandırmak için kan damarlarını güçlendirdiği gösterilmiştir. Bir fincan pişmiş karabuğday günlük protein alımınızın %11’ini ve günlük lif alımınızın %18’ini içerir. Karabuğdayı salatalarda, çorbalarda ve pilavlarda bozulmamış bir tahıl olarak kullanmak için pişirebilir .

grecka Yalancı tahıllar

3. Yalancı Tahıllar (Pseudo Tahıllar)- Kinoa 

 Bu tohum yukarıda da görebileceğiniz gibi kuskusa benzer bir dokuya sahiptir. Kinoa tam tahıl olarak sınıflandırılır ve diğer tahıllar gibi protein ve lif açısından zengindir. Kinoa ayrıca demir, manganez, magnezyum, folat ve çinko içerir, böylece onu diyetinize ekleme konusunda harika hissedebilirsiniz. Quinoa, tüm temel amino asitlerin iyi bir dengesini sunan birkaç bitki bazlı protein kaynağından biri olması bakımından benzersizdir. Kinoa, daha doyurucu bir protein takviyesi için salataya atılabilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.